Достапни линкови

Експлозија во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека при експлозија на бомба загинале најмалку 16 луѓе а неколкумина се ранети. Бомбата била поставена покрај патот во авганистанската провинција Херат. Се уште никој не преземал одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG