Достапни линкови

УЕФА: Домаќинот Украина е подготвена за Европското Првенство во фудбал


Претседателот на УЕФА Мишел Платини денеска изрази уверување дека Украина ќе биде навреме подготвена за да биде домаќин на Евроспкото Првенство во фудбал кое треба да се оддржи наредната година.Тој по прошетката низ градовите каде што ќе се играат натпреварите изјави дека Украина покажала неверојатен прогрес во подготовките за првенството но сепак има некои забелешки како што е незавршениот покрив на статионот во Лавов и кратике писти на аеродромот во Доњецк.
XS
SM
MD
LG