Достапни линкови

Протести во Авганистан


Стотици демонстранти денеска во авганистанскиот главен град Кабул со протетси го осудија атентатот на порашеншниот претседател Бурханудин Рабани. Рабани загина минатата недела при бомбашки напад во неговиот дом. Тој беше шеф на преговарачкиот тим со Талибанците и во моментот на нападот имал состанок со двајца преставници на милитантите.Талибанците не преземаа одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG