Достапни линкови

Напад врз јеменскиот министер за одбрана


Јеменскиот министер за одбрана Мохамед Насер Ахмад Али
Јеменскиот министер за одбрана Мохамед Насер Ахмад Али преживеал бомбашки напад при кој се ранети најмалку 10 луѓе. Новинските агенции јавуваат дека нападот се случил во јужниот дел на Јемен во градот Аден каде што експлодирал автомобил во кој била подметната бомба. Во Јемен продолжуваат нападите по неочекуваното враќање на претседателот Али Абдула Салех од Саудиска Арабија .
XS
SM
MD
LG