Достапни линкови

ОН бараат контрола на либијското софистицирано оружје


Генералниот потсекретар на Обединетите Нации, Лин Паско ги повика либијските привремени власти и меѓународната заедница да воспостават контрола врз магацините за оружје во Либија, пред тоа да падне во рацете на терористи. Посебна загриженост постои за ракетите земја – воздух и хемиското оружје кои ги поседуваше владата на Гадафи.
XS
SM
MD
LG