Достапни линкови

Талибанците демантираат поврзаност со пакистанската влада


Талибанците ги отфрилја информациите дека имаат какви било врски со пакистанската влада и оти имаат бази во Пакистан. Талибанците, преку соопштение на нивната интернет старница, исто така ги негираат американските обвинувања дека групата Хакани, талибански сојузник, има врски со пакистанската разузнавачка служба.
XS
SM
MD
LG