Достапни линкови

Експлозија на гасоводот во Египет


Експлозија го оштети гасоводот во Египет, преку кој со гас се снабдуваат Израел и Јордан. Ова е четврти пат како на тој гасовод се случува експлозија од соборувањето на Хосни Мубарак. Се претпоставува дека гасоводот го саботираат противниците на продажбата на египетски гас на Израел.
XS
SM
MD
LG