Достапни линкови

Пронајдено потонато богатство


Една американска компанија соопшти дека ги пронашла остатоците од британскиот карго брод, натоварен со сребро, кој потонал за време на Втората Светска Војна, откако бил погоден од германско торпедо. Според сегашните цени, се проценува дека вредноста на среброто би била околу 210 милиони долари.
XS
SM
MD
LG