Достапни линкови

Сиријските сили во битка со бунтовниците


Сиријските сили со подршка на тенкови и хеликоптери, денеска упаднале во градот Ал Растан, кој се наоѓа меѓу градовите Хомс и Хама. Според агенциите, во градот имало претстрелки и неколкумина загинти. Тој регион стана центар на оружениот отпор на владеењето на претседателот Башар Ал Асад по 6 месечните улични демонстрации.
XS
SM
MD
LG