Достапни линкови

Иранскиот град Ахваз со најзагаден воздух во светот


Техеран
Светската здравствена организација соопшти дека градови во Иран, Индија, Пакистан и Монголија имаат најлош квалитет на воздухот во светот. Најзагаден воздух во светот има иранскиот град Ахваз. Од друга страна, според СЗО, најздрав воздух има во делови од Соединетите Држави и Канада.
XS
SM
MD
LG