Достапни линкови

Обама-должничката криза во Европа „го плаши светот“


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека должничката криза во Европа „го плаши светот„ и дека лидерите во евро-зоната не работат доволно брзо за решавање на тоа прашање. Обама изјави дека оваа година американската економија претрпе неуспеси поради проблемите во светот, како арапската пролет, што доведе до повисоки цени на енергијата , а тука е и финансиската состојба на Европа.
XS
SM
MD
LG