Достапни линкови

Најмалку 30 загинати во автобуска несреќа во Пакистан


Архива
Најмалку 30 луѓе, меѓу кои повееќе од 20 ученици загинале во
автобуска несреќа источно од пакистанскиот главен град Исламабад.
Според извештаите автобусот кој превезувал ученици и наставници кои се враќале од екскурзија, паднал во провалија крај патот. Во несреќата се повредени десетици луѓе. Од полицијата соопштуваат дека можна причина за несреќата е неисправната кочница во автобусот.
XS
SM
MD
LG