Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и топло


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и релативно топло.Утринската температура се движи од пет до 15 степени. Највисоката дневната температура ќе се движи од 21 до 28 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 26 степени.
XS
SM
MD
LG