Достапни линкови

Груевски од Детроит повторно повика на обединување


Премиерот Никола Груевски денеска повика на обединување околу проблемот со името. Тој додаде дека не може да дојде до решение на штета на интересите на македонскиот народ. Груевски при денешната посетна на Детроит изјави дека нема да прифати ниту едно решение без реферндум и дека евентуалното решение не може да го загрози идентитетот и македонскиот јазик.
XS
SM
MD
LG