Достапни линкови

Попоски се сретна со Давитоглу


Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска во Њујорк, се сретна со неговиот турски колега Ахмед Давотоглу.Во соопштението од МНР е наведно дека министрите Попопски и Давотоглу позитивно го оцениле нивото на севкупните односи меѓу Македонија и Турција, и ја истакнале исклучителната важност на претстојната посета на турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган на Македонија.
XS
SM
MD
LG