Достапни линкови

Над 450 Талибанци соборени во Авганистан


Претсавници на ИСАФ мисијата во Авганистан денеска соопшти дека во последниве 4 месеци безбедносните сили предводени од НАТО убиле над 450 талибански милитанти. Во соопштението е наведено дека во последните два месеца се извршени пет поголеми операци во провинциите Пактика, Кост и Нуристан.
XS
SM
MD
LG