Достапни линкови

Уште еден послаб земјотрес во Скопје


Земјотрес со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала денеска е регистриран во Скопје.
Сеизмолошката опсерваторија при Природно математичкиот факултет во Скопје, соопшти дека епицентарот на земјотресот бил во скопското епицентрално подрачје. Претходно во саботата земјотрес со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала беше почувствуван и во Велешко и во Скопско. Епицентарот беше 50 километри југоисточно од Скопје.
XS
SM
MD
LG