Достапни линкови

Грчки синдикат го повика Парламентот да го отфрли новиот данок на недвижности


Синдикатот на државните службеници во Грција денеска го повика Парламентот да го отфрли новиот данок на недвижности, кој треба да биде гласан утре.
Со овој данок Владата планира да ја пополни буџетската дупка од 2 милијарди евра за оваа и следната година.
Синдикатот во кој членуваат околу половина милион државни службеници, планира да спроведен два целодневни национални штрајкови заедно со синдикатот на приватниот сектор.
XS
SM
MD
LG