Достапни линкови

Најмалку тројца загинале денеска при експлозија на бомба во северниот дел на Ирак соопшти полицијата. Во соопштението е наведено дека бомбата била поставена на патот во близина на градот Киркук која се наоѓа на 290 километри од Багдад.
XS
SM
MD
LG