Достапни линкови

Пакитанскиот генерал ја откажал посетата на Лондон


Британското министерство за одбрана соопшти дека пакистанскиот генерал Асафак Кајани денеска ја откажал посетата во Лондон во услови на растечки тензии по обвинувањата на САД за вмешаност на пакистанската разузвачка служба во нападот на американската амбасада во Кабул. Министертвото не ги соопшти причините за откажувањето на посетата. Претходно беше најавено дека Кајани ќе оддржи приватна средба со британскиот минситерт за одбрана во Лондон.
XS
SM
MD
LG