Достапни линкови

Инцко:Политичарите во БиХ мора да го решат проблемот


Валентин Инцко, висок претставник на меѓународната заедница во БиХ
Партиските лидери во БиХ мораат да преземат чекори за да обезбедат договор за да го решат проблемот кој трае веќе една година. Ова го изјави високиот претставник на меѓународната заедница во БиХ Валентин Инцко пред денешниот состанок на шестмината партиски лидери во Брчко. Тој додаде дека дека неговиот тим заедно со меѓународната заедница, ги поддржува преговорите за формирање на власта во БиХ, се додека се одвиваaт согласно Дејтонскиот договор
XS
SM
MD
LG