Достапни линкови

Во Лондон судење против осомничени за тероризам


Лондон
Во Лондон денеска ќе почне судењето против шестмина осомничени за подготвување терористички напади. Тие беа упасени пред една недела во Бирмингем. Двајца од нив се соочуваат и со обвинувања дека патувале во Пакистан на обука за вршење напади.
XS
SM
MD
LG