Достапни линкови

Убиен американски граѓанин во Кабул


Кабул
Американската амбасада во Кабул соопшти дека авганистанец кој бил вработен во амбасадата убил еден американски граѓанин, а друг ранил. Престрелката во која бил убиен и напаѓачот се случила во дел од комплексот на амбасадата кој го користел ЦИА. Се уште се испитуваат мотивите за инцидентот. До овој напад дојде само на две недели откако милитанти со гранати и автоматско оружје ги нападнаа американската амбасада и штабот на НАТО во Кабул.
XS
SM
MD
LG