Достапни линкови

Американци обвинуваат дека Иран ги притворил само поради нивната националност


upon arrival in Muscat, 21Sep2011
Двајца американски државјани по нивното враќање дома во САД откако повеќе од две години беа притворени во Иран,поради сомневање дека шпиунирале, ја обвинија исламистичката република дека биле во затвор само поради тоа што имале американска националност,а не поради лошо работење.Тие исто така кажаа дека биле сведоци оти останатите затвореници биле малтретирани и тепани во затворот во Техеран. Двајцата мажи беа ослободени од затвор минатата среда.
XS
SM
MD
LG