Достапни линкови

Земјотрес во близина на Херцег Нови


Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во пограничниот реонот меѓу Црна Гора и Хрватска.
Сеизмолошката служба на Хрватска соопшти дека епицентарот на потресот бил на територијата на Црна Гора, северно од Херцег Нови, на 40 километри југоисточно во Дубровник.
Нема информации за жртви и предизвикани материјални штети.
XS
SM
MD
LG