Достапни линкови

Нападната воена единица на Филипини


Архивска фотографија
Најмалку 15 луѓе загинале при напад на исламистички екстремисти во јужниот дел на Филипините, соопшти војската. Во соопштението е наведено дека 50 луѓе извшиле напад на воена едница, при што војниците возвратиле на нападот . Меѓу загинатите се двајца војници и 13 екстрмисти. Според инфомациите на војската нападот го извршила радикалната организација Авијах.
XS
SM
MD
LG