Достапни линкови

Во Јемен не престануваат крвавите протести


Жртви од крвавите протести против режимот во Јемен
И денеска се водат жестоки битки во јеменскиот главен град Сана јавуваат новинските агенции Официјалните медицински преставници соопштуваат дека денеска најмалку 18 луѓе загинале кога безбедносните сили отвориле оган врз демонстрантите кои се приближувале до нивниот контролен пункт. Јеменскиот претседател Али Абдула Салех во петокот врати во Сана по неколку месечното лекување во Саудиска Арабија. Според активисти за човекови права од 18 септември до сега се убиени над 150 луѓе.
XS
SM
MD
LG