Достапни линкови

Во Хаг продолжуваат судењата против Караџиќ и Харадинај


По тринеделна пауза во наредниве неколку дека ќе продолжи судискиот спор во Хаг против Рамуш Харадинај Радован Караџиќ. Утре ќе бидат презентирани доказите против Караџиќ за воени злосторства врз Албанци , Роми и Срби извршени во село Јабланица во 1998 година. На порашените лидери им се суди за воени злостортва.
XS
SM
MD
LG