Достапни линкови

Експлозија во црква во Индонезија


Индонезиските власти соопштија дека бомбаш самоубиец извршил напад врз црква во централниот дел на островот Јава, при што најмалку 20 се ранети.Полицијата соопшти дека само бомбашот загинал при нападот. Ова е втор напад во храм во тој регион годинава
XS
SM
MD
LG