Достапни линкови

Попоски се сретна со казахстанскиот колега


Министерот за надворешни работи Никола Попоски синоќа во Њујорк, на маргините на 66. Генерално Собрание на ОН, се сретна со неговиот казахстански колега Јержан Казиханов. Во соопштението од министерството е наведено дека на средбата двајцата соговорници изразиле задоволство од развојот на билатерланите односи меѓу двете земји и со можност да се унапредат .
XS
SM
MD
LG