Достапни линкови

Aвионска несреќа во Непал


Најмалку 18 луѓе загинале денеска при авионска несреќа во Непал.
Авионот кој превезувал 19 луѓе над Монт Еверес се урнал при обидот да слета во Непал, при густа магла.
Авионот превезувал 16 странски туристи и 3 членови на екипаж.
XS
SM
MD
LG