Достапни линкови

Експлозија пред полициска станица во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека возило полно со експлозив денеска експлодира пред полициска страница во источниот дел на Авганистан во провинцијата Логар при што две лица загинале и две се ранет. Полицијата соопшти дека отворилча оган врз паркираното возило откако возачот не сакал да го тргне од пред полициската станица по што автомобилот експлодирал.
XS
SM
MD
LG