Достапни линкови

Матадорите викендов ќе се збогуваат со дел од шпанската традиција


Најдобрите шпански матадори викендов ќе се соберат во Барселона на последната битка со бикови , која од следната година ќе биде забранета во Каталонија. Годинава во борбите со бикови ќе учествуваат и најпознатиот шпански матадор Хосе Томас. Забраната за борба со бикови стартува на 1 јануари 2012 година.
XS
SM
MD
LG