Достапни линкови

Новиот состав на либиска влада наскоро ќе биде објавен


Шефот на Националниот преоден совет Мустафа Абдул Џалил најави дека состaвот на новата привремена влада ќе биде објавен во текот на наредната недела. Оваа најава доаѓа откако мината недела Советот имаше неуспешен обид да формира влада. Во меѓувреме ќерката на Моамер Гадафи, Ајша во аудио порака која беше емитувана на сириска радио станица ги повика граѓаните на Триполи и останатите градови да се кренат на бунт против како што вели новите владетели на Либија.
XS
SM
MD
LG