Достапни линкови

Оли Рен:ЕУ нема да дозволи банкрот на Грција


Eвропејците нема да дозволат неконторлиран банкрот на Грција, ниту пак излегување на земјата од еврозоната. Ова го изјави еврокомесарот за економски прашања Оли Рен денеска во Вашингтон. Тој додаде дека доколку такво нешто се случи тоа ќе предизвика огромни економски и социјални штети на целата Европска унија и ќе има сериозен одраз врз светската економија.
XS
SM
MD
LG