Достапни линкови

Земјотресот почуствуван во Велес, Скопје и Куманово


Земјотрес со јачина од 5 степени по Рихтеровата скала со епицентар на 50 километри југоисточно од Скопје, денеска регистрирала Сеизмолошката опсерваторија при Природно математичкиот факултет.
Земјотресот е почуствуван во Велес, Куманово и Скопје со различен интезитет. Потресот бил најсилен во Велес со интензитет од 5 степени, во Скопје 4 степени, а во Куманово 3 степени.Нема повредени при земјотресот.
XS
SM
MD
LG