Достапни линкови

Вооружени пресметки на протестите во Јемен


Антивладини протести во Јемен
Најмалку 40 луѓе загинале денеска во главниот град на Јамен јавува новинската агенција Франс Прес.
При вооружените пресметки на демонстранти и безбедносни сили загинале и војници дезертери, соопштија од комитетот што ги организира протестите.
Демонстрантите во Сана протестираат против режимот на претседателот Али Абдула Салех, кој вчера се врати во Јемен по неколку месечното лекување во Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG