Достапни линкови

Разговори по тензиите Вашингтон - Исламабад


U.S. -- Marine Corps General James Mattis
Американскиот генерал Џејмс Матис, шеф на централната команда е во Пакистан на разговори со армискиот генерал Ашфаг Первез Кајани. Релациите меѓу Вашингтон и Исламад повторно се тензични откако САД обвинија дека службата за разузнавање на пакистанкиот премиер им помага на милитантите во Авганистан, меѓу кои, и на оние кои извршија напад врз американската амбасада во Кабул минатата недела. Кајани овие обвинувања ги нарече бесмислени.
XS
SM
MD
LG