Достапни линкови

Бан Ки Мун: негирањето на Холокаусот и 9/11 е неприфатливо


Коментарите во кои се негираат истриските факти како Холокаустот и нападите врз САД на 11 Септември се неприфатливи.
Ова на иранскиот Претседател Махмуд Ахмадинеџад му го рекол приот човек на Светската Организација Бан Ки Мун по говорот на иранскиот лидер на Генералното Собрание на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG