Достапни линкови

Шојбле: можно е преразгледување на планот за Грција


Вториот спасувачки план за Грција, во вредност од 109 милијарди евра, може да биде преразгледан, откако меѓународните испектори открија проблеми во спроведувањето на дополнителните мерки, изјави денеска германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле. Пред неколку денови меѓународните инспектори ја прекинаа својата мисија во Атина поради несогласувањата околу тоа дали земјата успева да ги исполни ветувањата за намалување на буџетскиот дефицит.
XS
SM
MD
LG