Достапни линкови

Седум цивили убиени во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека денеска седум цивили биле убиени од експлозија на бомба поставена крај еден пат во јужен Авганистан. Началникот на полицијата во Кандахар Абдула Разик прецизира дека имало и четворица повредени. Ваквите напади се многу чести во Авганистан и за нив властите ги обвинуват талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG