Достапни линкови

Г20 ќе ја чува финансиската стабилност


Високи претставници на Групата 20 соопштија дека ќе сторат се за да ја зачуваат финансиската стабилност. До ова дојде на нивниот состанокот во Вашингтон што беше свикан откако берзите во светот забележаа падови со што се зголемија страхувањата за економска рецесија. Претходно, шефот на Меѓународниот монетарен фонд Кристин Лагард оцени дека глобалната економија влезе во опасна фаза.
XS
SM
MD
LG