Достапни линкови

Сателит на НАСА паѓа на Земјата


Сателит на НАСА голем колку автобус се очекува во текот на наредните 24 часа да падне на Земјата. Сателитот со тежина од околу 6 тони не е во функција од 2005 година. НАСА соопшти дека не знае точно кога и каде би паднал сателитот, но оти сигурно ќе ја промашел Северна Америка.
XS
SM
MD
LG