Достапни линкови

Американска делегација си заминала од говор на Ахмадинеџад


Иранскиот лидер Махмуд Ахмадинеџад при обраќањето во ОН
Американската делегацијаго напуштила Генералното Собрание на ОН, откако иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад одржал анти-американски говор.
Седум години по ред Ахмадинеџад го користи годишниот форум на ОН да го покрене прашањето за терористичкиот напад на САД во 2011 години нарекувајќи го „мистериозната несреќа на 11 септември“.
Тој исто така меѓу редови говорел и за американската инвазија на Ирак и Авганистан.
XS
SM
MD
LG