Достапни линкови

ОН ја осудија егзекуцијата на малолетна девојка во Иран


ОН го осудија јавното погубување на 17 годишната Ализера Мола Солтани во Иран, кое беше извршено пред два дена. Тие исто така нагласија дека тројца малолетници биле погубени во Иран годинава и покрај тоа што земјата е потписничка на конвенцијата на ОН за правата на детето со кое се забранува смрттна казна за лица под 18 години.
XS
SM
MD
LG