Достапни линкови

Конгрес на партијата на рускиот премиер Владимир Путин


Рускиот премиер Владимир Путин
Владејачката партија на рускиот премиер Владимир Путин денеска ќе го започне дводневниот конгрес на кој ќе се избира кандидати за парламентарните избори закажани за во декември. Според анализите резултатите од изборите може да одлучат кој ќе се кандидира за претседател од Обединетата партија следниот март дали Путин или пак актулениот претседател Дмитри Медведев.
XS
SM
MD
LG