Достапни линкови

Руско-казахстанска одбранбена соработка


Руски и казахстански воени официри соопштија денеска дека Казахстан ќе го преиспита својот воздушен одбранбен систем во соработка со Русија. Руските медиуми јавуваат дека Москва веќе има билатерални оперативни системи со Белорусија и Ерменија и најави дека Москва таков ќе потпише и со Казахстан. Казахстанското министертво за одбрана соопшти дека двете земји разговараат за заедничка одбрана на воздушниот простор.
XS
SM
MD
LG