Достапни линкови

Белград сака да преговара за премините со Приштина


Шефот на српскиот преговарачки тим со Приштина Борислав Стефановиќ денеска изјави дека Белград нема да се откаже од преговорите. Тој додаде дека е тешко е да се очекува дека ќе се разговара за други теми додека не се реши прво прашањето за премините на Северно Косово. Нова рудна преговори треба да почне на 28 септември.
XS
SM
MD
LG