Достапни линкови

Објавена автобиографијата на Асанж


Џулијан Асанж
Денеска во Британија е објавена неавторизирана автобиографија на основачот на Викиликс Џулијан Асанж кој претходно се обиде да го стопира тоа. 40 годишниот австралијанец моментално е во Британија и се соочува со екстрадиција во Шведска каде што е обвинет за сексуално злоставување на две жени. Во книгата Асанж вели дека овие обвинувања биле дел од заговорот против него.
XS
SM
MD
LG