Достапни линкови

ОН го осудија нападот врз Рабани


Советот за безбедност на Обединетите нации го осудија терористичкиот напад врз поранешниот претседател и главен мировен преговарач на Авганистан Бурханудин Рабани. Тој починал во неговиот дом по повредите здобиени откако еден бунтовник за време на средбата со него активирал експлозив што го криел во турбанот. Талибанците вчера издадоа соопштение во кое наведуваат дека не биле подготвени да го коментираат убиството на Рабани.
XS
SM
MD
LG